Muteks

Hakkımızda

Muteks Mutlubaşlar Tekstil Hakkında

 

1995 yılında kurulan Muteks Mutlubaşlar Tekstil, Örme Teknolojisi ile ürettiği bebek tekstili, ev tekstili, bebek tulumları, bebek uyku yuvaları, lastikli çarşaf ve hastane tekstil ürünlerini her kıtada birçok ülkedeki saygın markalara ihraç etmektedir.

 

Muteks Mutlubaşlar Tekstil, evrensel moda akımları ile tüketici trendine yön veren ve mutluluk sebebi olan saygın bir marka olma vizyonuyla 1995 yılında Denizli-Türkiye’de kurulmuştur. Örme kumaş ünitesiyle başladığı üretimine, 2000 yılında bünyesine dahil ettiği konfeksiyon ve diğer üniteleri ile üretimde entegrasyon sağlamıştır.

 

Muteks; örme kumaş ünitesi ile yurt içinde ihracat yapan birçok firmaya da kumaş tedariki hizmeti vermektedir. Sahip olduğu GOTS Organik sertifikası, Oeko tex belgeleri ile dünya standartlarında hizmet kalitesinden ödün vermeden müşterilerine ekolojik sürdürebilirliği sağlayarak ürünlerini sunmaktadır.

 

İş yapış tarzında ve paydaşlarıyla olan ilişkilerinde etik değerlere önem veren Muteks, bu değerler  çerçevesinde İşçi Sağılığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemlerini uygulamakta, çalışanların mutluluğuna, onların verdiği fikirlerin yarattığı değere odaklanmaktadır. Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden ve SEDEX üyesi firmalar içerisinde yer alan şirketimiz yeni dünya düzenine göre kendini sürekli geliştirmektedir.

 

Dünyanın önde gelen markalarının önemli tedarikçilerinden biri olan Muteks, Arge ve Ürge’ye verdiği önem doğrultusunda kendi bünyesinde bulundurduğu tasarım ekibiyle sektöründe değişim öncüsü olarak rol almaktadır. Dünyaca ünlü markalara güncel üretim ve tasarım desteği vermenin yani sıra yarattığı “Sydney” ve “Sydney Baby” markaları ile ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. “Muteks Fark Yaratır’’ Sloganı ile çıktığı mükemmellik yolculuğunda daima müşteri memnuniyetini ön planda tutmuş ve başarısını her adımda müşteri odaklı düşünmesine borçludur. Yenilikçi yapısı, yüksek katma değerli ürün üretebilme yeteneği, yetkin ve tecrübeli ekibi ile mutluluk veren hizmet anlayışını  yaşayan bir felsefe olarak benimsemiştir.